راهنمای ایجاد فروشگاه

صفحه ساخت فروشگاه

در این صفحه باید اطلاعات ابتدایی فروشگاهی که میخواهید بسازید را وارد کنید. دقت کنید که تمامی اطلاعاتی که در این صفحه وارد میکنید، بعداً قابل ویرایش هستند.

برای مثال باشگاه طبیعت‌گردی کاوش را در نظر بگیرید که قصد دارد برای اعضا و شرکت کنندگان رویدادهایش یک فروشگاه آنلاین جهت فروش محصولات با طرح‌های خاص طبیعت‌گردی راه‌اندازی کند.

عنوان فروشگاه:

از آنجایی که نام فروشگاه در بخش‌های بسیاری از سایت نمایش داده می‌شود، بهتر است نامی فارسی و کوتاه (در حد ۱ تا ۳ کلمه) برگزینید. همچنین این عنوان تاثیر به سزایی در نحوه نمایش فروشگاه شما در نتایج جستجوی گوگل دارد؛ پس سعی کنید با دقت کافی آن را انتخاب کنید!

دامنه فروشگاه:

دامنه فروشگاه درواقع آدرس اینترنتی دسترسی به فروشگاه شما است. فروشگاهی که در طرحوار ساخته می‌شود به صورت پیش فرض بر روی زیردامنه طرحوار (مثل kavosh.tarhvar.com) قرار می‌گیرد. همچنین اتصال فروشگاه به دامنه اختصاصی شما ‍‍‍‍‍‍‍‍(مثل kavosh.com) امکانپذیر است . (راهنمای اتصال دامنه اختصاصی)

برای مثال اگر در این قسمت دامنه فروشگاه را kavosh-camping وارد کنید، آدرس فروشگاه شما kavosh-camping.tarhvar.com خواهد بود. لازم به ذکر است که این دامنه بعدا از طریق تنظیمات فروشگاه قابل ویرایش است.

  • آدرس فروشگاه شما فقط می‌تواند شامل حروف لاتین (a-z) اعداد (0-9) و خط تیره (-) باشد.

    • نمونه معتبر: kavosh ، kavosh1400، kavosh-shop ، kavosh-shop1400

    • نمونه نامعتبر: شواک، kavosh_shop ، kavosh.shop

  • اگر در شبکه‌های اجتماعی با نام کاربری خاصی حضور دارید، سعی کنید آدرس فروشگاه شما نیز دقیقاً همان یا دستکم نزدیک به آن باشد. از آنجایی که این نام برای دنبال کنندگان شما آشنا است، آنها می‌توانند به راحتی فروشگاه شما را شناسایی کنند.

اتصال دامنه اختصاصی (اختیاری)

اگر دامنه اختصاصی خودتان را دارید، (مثل kavosh.com) می‌توانید فروشگاه خود را به آن متصل کنید. اینکار با زیردامنه نیز قابل انجام است. برای مثال می‌توانید shop.kavosh.com را به فروشگاه خود متصل کنید. برای این منظور در هنگام ساخت فروشگاه، یک زیردامنه طرحوار برگزینید و پس از ایجاد فروشگاه با پشتیبانی طرحوار درخواست خود را مطرح کنید.

آیا می‌توانم چند فروشگاه داشته باشم؟

در حال حاضر امکان ساخت بیشتر از یک فروشگاه برای یک کاربر از طریق سایت فراهم نیست اما در صورت نیاز می‌توانید با پشتیبانی طرحوار در تماس باشید.

فروشگاه را ساخته‌ام اما نمایش داده نمی‌شود. چه کنم؟

فرآیند ساخت فروشگاه به جهت تنظیم دامنه چند ثانیه طول می‌کشد. اگر به هنگام مشاهده فروشگاه برای اولین بار با خطا مواجه شدید باید پس از مدتی کوتاه، صفحه را رفرش کنید. اما در صورتی که پس از چند دقیقه همچنان فروشگاه نمایش داده نشد، با پشتیبانی طرحوار در تماس باشید تا به مشکل شما در سریعترین زمان ممکن رسیدگی شود.

;