بررسی فروشگاه مرچ آرنولد شوارتزنگر

آرنولد را احتمالا می‌شناسید؛ بدن‌ساز، بازیگر و سیاست‌مدار اتریشی-آمریکایی که بعد از قهرمانی های پی‌در‌پی در مسابقات بین‌المللی بدن‌سازی، وارد عرصه بازیگری نیز شد و بعد از چند نقش کوچک و متوسط، در فیلم کونانِ بربر نقش اصلی را ایفا کرد و با سه‌گانه ترمیناتور به اوج شهرت رسید. او تا اواخر دهه 90 میلادی چند فیلم موفق دیگر نیز بازی کرد و حتی شرکت تولیدی فیلم خود، Oak Productions را تاسیس نمود.

با توجه به مسئولیت او در دولت آمریکا تحت عنوان "رئیس شورای رئیس‌جمهور برای آمادگی جسمانی، ورزش و تغذیه" در بین سال‌های 90 تا 93، ورود جدی‌تر او به عرصه سیاست در سال 2003 به عنوان فرماندار ایالت کالیفرنیا تسهیل شد و با توجه به محبوبیت خود، بین سال‌های 2003 تا 2011 فرماندار این ایالت باقی ماند و بعد از رسیدن به سقف دوره فرمانداری، به بازیگری برگشت.

شبکه های اجتماعی اصلی آرنولد، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب هستند که به ترتیب 22.4، 5.1 و 1.27 میلیون دنبال‌کننده دارند و مطالب بدن‌سازی و اخبار فعالیت‌های سیاسی وی را منتشر می‌کنند.

آرنولد برای مرچ شخصی خود، با پلتفرم مرچندایز Represent همکاری کرده است. تیشرت‌های فروشگاه مرچ آرنولد، با طرح‌هایی از فیلم‌ها یا فیگورهای بدن‌سازی وی تزئین شده‌اند و اغلب، جملات انگیزشی آرنولد روی آن‌ها دیده می‌شود. مسابقات ورزشی مختلفی که به نام او یا تحت مدیریت بنیاد او برگزار می‌شوند نیز مرچ‌های مخصوص خود را دارند. 

تبلیغات مرچ آرنولد توسط Represent، شامل چند عکس از او و منتشرکردن آن در صفحات اجتماعی آرنولد و Represent است. آرنولد در Represent فروشگاه دائمی دارد و هر سفارش حدودا بعد از دو هفته به دست مشتری می‌رسد؛ البته Represent مدل فروش و کمپین موقت دیگری نیز دارد که در بررسی مرچ افراد دیگر، به آن می‌پردازیم.

مرچ قاب آیفون او با طرحی خلاقانه از فیلم ترمیناتور، به گونه‌ای قرار گرفته است که دوربین های آیفون، تکمیل کننده سلاح داخل طرح باشند.

تیشرت با طرحی برگرفته از فیلم کونانِ بربر که در کنار کلاه‌‌خود و شمشیر مرتبط به آن، فضای فیلم را یادآور می‌شود و هژمونی بصری نیز به وجود می‌آورد. محیط پس‌زمینه نیز در عکس‌های تبلیغاتی وی توسط Represent به دقت انتخاب می‌‌شود تا از لحاظ رنگی و فضا، تناسب داشته باشد.

تیشرت با طرح و نقل‌قولی انگیزشی از آرنولد:" اگر میخوای بلند کنی با من بیا." که هم به بدنسازی اشاره دارد و هم به مسئولیت‌ اجتماعیِ کمک به دیگران که آرنولد به طور معمول درباره آن سخنرانی می‌کند.

یکسان بودن و هماهنگی مدل هنری به کار گرفته شده در مرچ‌های وی نیز از اصول حرفه‌ای بودن مرچ و تطابق آن با برند شخصی آرنولد است؛ آرنولد را با ماجراجویی‌ها، صحنه های اکشن، هیکل عضلانی و جملات انگیزشی می‌شناسیم پس در مرچ او نیز باید همین اِلِمان ها تداعی شوند.