کمپین بازیکنان فوتبال برای بچه‌های سرطانی

همانطور که قبلا در پست «دلایل راه‌اندازی مرچ» اشاره کرده بودیم، یکی از مهمترین دلایل راه‌اندازی مرچ توسط سلبریتی‌ها و افراد مشهور، جذب سرمایه برای اهداف خیرخواهانه است. در این پست می‌خواهیم به یکی از این کمپین‌ها که توسط جمعی از فوتبالیست‌های مشهور از جمله لیونل مسی اجرا شد بپردازیم.

نام این کمپین #ToTheBrave بود که با چاپ همین هشتگ بر روی تیشرت و فروش آن به هواداران فوتبالیست‌ها همراه بود. To The Brave مفهوم «برای شجاعان» دارد که منظور از شجاعان، کودکان سرطانی است که سختی و درد زیادی تحمل می‌کنند. عواید این کمپین برای ساخت یک مرکز تخصصی تومورشناسی کودکان در بیمارستانی در بارسلونا استفاده می‌شد و فوتبالیست‌ها با توضیح این موضوع در کپشن پست‌ها یا توئیت‌ها، هواداران را به خرید مرچ و مشارکت در این پروژه دعوت می‌کردند.

محصولات این کمپین ساده بود و شامل چند رنگ تیشرت با طرح یکسان #TotHeBRAVE می‌شد که البته اشتباه املایی در استفاده از حروف بزرگ انگلیسی (Capital Letter) در میانۀ کلمات، از قصد بوده و ظاهراً با هدف تداعی دست‌خط و نوشتار کودکان به این صورت نوشته شده است. در میان مدل‌های مختلف تیشرت بزرگسال، یک تیشرت سایز کودک هم وجود داشت تا کودکان هم بتوانند با پوشیدن آن‌ به این کمپین بپیوندند.

در این پست ویدیویی، جرارد پیکه تیشرت #ToTheBrave را پوشیده و هوادارانش را به این پویش دعوت می‌کند. در کپشن این پست آمده است: «آیا می‌خواهید با جرارد پیکه در یک تیم باشید؟ به @TheBravestTeam بپیوندید و در ساخت بخش کودکان بیمارستان SJD بارسلونا مشارکت کنید؛ ما این‌ کار را با کنار "شجاعان" بودن و مبارزه علیه سرطان می‌توانیم انجام دهیم. لینک خرید در بایو.»

در این پست دنی‌آلوز و جوانا سانز در کنار یکدیگر تیشرت کمپین را پوشیده و دنبال‌کنندگان خود را دعوت به خرید تیشرت‌ها می‌کنند. در کپشن پست آمده است: «دنی آلوز و جوانا سانز هم می‌خواستند به تیم @thebravest بپیوندند. ممنون از حمایتتان! تیشرت خیریه یکسان آن‌ها را تا پانزدهم اوت در سایت (لینک در بایو) خریداری کنید و در کنار "شجاعان" بایستید.»

در پست بعدی سسک فابرگاس هم به این کمپین اضافه شده و در یک پیام ویدیویی کوتاه، هواداران را به خرید تیشرت‌های کمپین دعوت می‌کند. در کپشن پست آمده است: «@TheBravestTeam درحال بزرگتر شدن است! سسک فابرگاس به تیم ما ملحق شده و آماده مبارزه علیه سرطان کودکان است. آیا شما هم می‌خواهید کمک کنید؟ تیشرت #ToTheBrave را در سایت (لینک در بایو) بخرید و مشارکت کنید! تصمیم با شماست!»

در پست روز آخر کمپین هم دو ستاره اصلی این کمپین یعنی لیونل مسی و لوییز سوارز در پیام ویدیویی کوتاهی و با پوشیدن تیشرت کمپین، از مردم برای خرید تا آخر شب دعوت کردند. در کپشن پست آمده است: «آخرین فرصت برای مشارکت! نه تنها لیونل مسی بلکه لوییز سوارز از شما می‌خواهند به تیم شجاعترین‌ها بپیوندید و به ساختن مرکز سرطان کودکان SJD بارسلونا کمک کنید. تصمیم با شماست! تا ساعت 12 بعد از ظهر امروز مهلت دارید تا به ما در مبارزه با سرطان کودکان با خرید تیشرت #ToTheBrave در سایت (لینک در بایو) کمک کنید.»

از طریق این کمپین، ده‌ها هزار دلار برای کمک به کودکان سرطانی جمع شد و هر خریدار تیشرت، تبدیل به بیلبورد تبلیغاتی برای دیگران می‌شد که آن‌ها را هم درباره این کمپین آگاه می‌ساخت و تشویق به مشارکت در آن می‌کرد. کمپین‌های خیریه متعددی به وسیله فروش مرچ جذب حمایت مالی کرده‌اند که ما به مرور به آن‌ها می‌پردازیم. این کمپین‌ها علاوه بر کار خیری که انجام می‌شود، در برند شخصی و وجهه مجریان و افراد تبلیغ‌کننده نیز تاثیر مثبتی می‌گذارد و در جهت‌دهی طرفداران توسط افراد مشهور ابزار موثری است.

اگر شما هم می‌خواهید از ظرفیت هواداران و دنبال‌کنندگان خود برای اهداف خیریه استفاده کنید اما نمی‌دانید چگونه محصولی را طراحی، تامین و توزیع کنید، کافیست با مشاوران پلتفرم مرچندایس طرحوار از طریق شماره 989334446620+ تماس بگیرید یا در واتسپ و تلگرام پیام دهید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.